Mi az ámbra?
Tóth Krisztina költő, író, műfordító szerzői oldala
Bálnadal, Szabó Balázs Bandája
Hallgassátok, fogadjátok szeretettel!
-- www.youtube.com/watch?v=N3umDWylrTA&list=OLAK5uy_mePBXOfH5yT8iAGUoZlCEiWGAhFm0MsMU
... többkevesebb
2 CommentsComment on Facebook
Igen! Köszönöm. KLASSZ! Zeneileg is valami ilyesmi érdekel, csak talán több etno-jazz motívummal! Nézd ezt az "érzelmi intelligens" török dalt Javuz Bingöl póztalan előadásában. www.youtube.com/watch?v=9Y5IWgvIiyw
Érzékenység, forma és szabadság – Tim Mariann interjúja Tóth Krisztinával a DunapArt Magazin.hu-n
„Az embernek nem az a feladata, hogy utánozza az elődeit, bár egy pályakezdő esetében ez még szinte elkerülhetetlen, a tanulási folyamat része, hanem hogy később érettebben, mindazt felhasználva, amit tőlük tanult, valami személyes versnyelvet alakítson ki. Én már csaknem négy évtizede publikálok, ez hosszú idő. Divatok jöttek, divatok mentek. Amikor elkezdtem a pályát, jóformán senki sem írt formában, ha igen, ez csak ironikus keret volt. Kifejezetten cikinek számított rímelni. Aztán jött egy újabb nemzedék, például Karafiáth Orsolya vagy Varró Dániel, akkor megint mindenki elkezdett rímelni. Vannak, akik erre mély megvetéssel tekintenek. Oravecz Imre például szinte eleve nem tekinti versnek azt, ami kötött formában van. Én meg azt gondolom erről, hogy a kérdés egyáltalán nem itt van, a techné nem jelent semmit, ettől ugyanúgy lehet egy vers jó vagy csapnivaló. A titok egészen máshol van. Könnyebb arról beszélni, hogy mi az, ami az Újhold-hagyományhoz kötődik s mi az, ami a magyar neoavantgárdhoz kapcsolódik, mint olyan besorolhatatlan rázókeveréket létrehozni, ami gyógyít és robban egyszerre. A forma hiányát vagy meglétét vizsgálgatni teljes tévút, a titok nem itt van."
dunapartmagazin.hu/erzekenyseg-forma-es-szabadsag-beszelgetes-toth-krisztinaval-2/?fbclid=IwY2xja...
(Fotók: Szalmás Krisztina)
... többkevesebb
Érzékenység, forma és szabadság - beszélgetés Tóth Krisztinával - Dunapartmagazin
József Attila-díjas költő, író, műfordító. A kortárs magyar irodalom meghatározó alakja, akinek művei széles spektrumot ölelnek fel: prózák, lírai alkotások,
Egy személy – egy könyv: Andóczi Balogh Éva a Malac és Liba című gyermekkönyvsorozatot ajánlja az olvasóknak a Szeged.hu portálon
Az olvasóvá váláshoz szükséges valaki, aki a kisgyermeknek felolvas és inspirál. A Somogyi-könyvtár könyvajánló sorozatában annak megálmodója, a könyvtár nyugalmazott kommunikációs csoportvezetője Tóth Krisztina műveit ajánlja, elsősorban szülők és nagyszülők figyelmébe:
"Nagymamaként megtörténhetett velem, hogy kis unokámmal közös világunkba beköltözött egy újabb mesebeli malac, mégpedig Tóth Krisztina József Attila-díjas író Malac és Liba című gyermekkönyvsorozatából. Van valami titka Tóth Krisztinának, mert a mesehősök kalandjait átszövő humor megkacagtatott éppúgy engem is, mint ahogyan a történettel megajándékozott kicsi lányt. Bevallom, rajongói lettünk a sorozatnak, amelyet Hajba László részletgazdag rajzai tesznek még árnyaltabbá. Ráadás, hogy a könyvek bűbájos versbetéteket is tartalmaznak, amikor is a két főhős, Malac és Liba dalra fakad, hogy nyomatékot adjon érzéseinek. Felbátorodva ezen, mi is megalkottuk a magunk strófáit. Közös művünk kedvenc sora így hangzik: „Milyen jó, hogy néha kicsit bambulok!” Mi tagadás, ha megírtuk, hát el is fújjuk, hogy ne merüljön feledésbe ez a fontos megállapítás! Időközben ugyan az óvodásból kisiskolás lett, és már önállóan is kirándul az írott szó birodalmába, de a közös olvasások szokását máig megtartottuk. Igaz, már a nagyobb lányoknak szóló könyveket véve kézbe, csak úgy, a közös kaland kedvéért."
Az ajánló linkjét megtalálod az eső kommentben!
... többkevesebb
2 CommentsComment on Facebook
www.szeged.hu/cikk/egy-szemely-egy-konyv-andoczi-balogh-eva-a-malac-es-liba-cimu-gyermekkonyvsoro...
Az én unokáim már 20 év felett vannak, saját gyönyörűségemre olvasok Malac és libát. Ha baráti körben van kisgyerek ezt kapja ajándékba, mert tüneményes olvasmányok.
Portrék, érzelmek a Gödör Klubban a Földalatti Slam Akadémia/Underground Slam Academy "Föl kéne szabadulni már" fejből mondott slamek #20 versenyén, a teljesség igénye nélkül.
(Fotó: Seybold Anita Beatrix)
... többkevesebb
Ez a tartalom jelenleg nem érhető el.
Ez általában olyankor fordul elő, amikor a tulajdonosa csak kisebb csoportnyi emberrel osztotta meg, megváltoztatta a láthatóságát, vagy törölték.2 CommentComment on Facebook
Nincs hangfelvétel?
Hamarosan megjelenik!
Ünnepeljünk együtt! 2025-ben rendezzük meg 30. alkalommal a Budapest Pride Közösségi Fesztivált és Felvonulást, és ebből az alkalomból egy LMBTQ témájú novelláskötetet tervezünk kiadni.
A 2025-ös Budapest Pride az ünneplésről, az összegző visszatekintésről és jövőről, a közös gyökereinkről és a minden magyar ember számára ismerős tapasztalatokról és szimbólumokról fog szólni. Az antológiához éppen ezért egy kortárs szerzőkből álló csapatot hoztunk össze, akiket arra kértünk, hogy az ünnepi alkalomból írjanak LMBTQ témájú novellákat.
A kötetbe hazánkban és külföldön élő magyar írókat, valamint egy Magyarországon élő külföldi írót kértünk fel. Az alábbi szerzők írtak novellát a kötetbe: Dunajcsik Mátyás, Gerevich András, Gerlóczy Márton, Harag Anita, Karafiáth Orsolya, Marton Krisztián, Moesko Péter, Muri Darida, Szaniszló Judit, TÓTH KRISZTINA, Zelei Bori.
... többkevesebb
Adjukössze - BUDAPEST PRIDE: NOVELLÁSKÖTET!
Ünnepeljünk együtt! 2025-ben rendezzük meg 30. alkalommal a Budapest Pride Közösségi Fesztivált és Felvonulást, és ebből az alkalomból egy LMBTQ témájú novelláskötetet tervezünk ki1 CommentComment on Facebook
Bátor, szép gondolat. (Van minden szépírónak saját élménye? Nekem csak egy meleg barátom és egy leszbikus tanárnőm volt, keveset tudok a gyötrelmeikről.) Ha a fóliaipar is felkészül rá. 😭 Legyen már vége ennek a rendszernek!